Strefowa Olimpiada Młodzieży - Bielsko-Biała 26-27.06.21

W dniach 2627 czerwca bieżącego roku na wniosek Rady Młodzieży Zarządu Głównego organizację Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Strefy Południowo-Zachodniej powierzono Okręgowi Bielsko-Biała. Za organizację dwudniowej imprezy odpowiedzialny był Wiceprezes ds. Młodzieży Leszek Śliwa.

Pierwszy dzień to uroczyste otwarcie Olimpiady, która odbyła się na boisku „Orlik” należącym do LKS Czernichów, za którego użyczenie serdecznie dziękujemy. Na tym też obiekcie rozegrano pierwszą konkurencję sprawnościową, czyli rzuty do tarczy Arenberga z pozycji siedząc, 20 piłek tenisowych, w trzech grupach wiekowych -12, 14 i 16 lat.
Sędziowie skrupulatnie dodawali punkty, których suma dawała miejsce w kwalifikacji ogólnej. Drugą konkurencją był test ekologiczny, czyli należało udzielić odpowiedzi na 25 pytań, opisać 4 ryby z okresem i wymiarem ochronnym oraz opisać dwie rośliny związane ze środowiskiem wodnym.
Jak twierdzili uczestnicy - to najtrudniejsza część Olimpiady.

Drugi dzień odbył się na łowisku w Pogórzu, czyli tam przeprowadzono zawody spławikowe. Przeprowadzono je w trzech kategoriach wiekowych i trwały trzy godziny.
Rywalizacja była na wysokim poziomie. Sprzęty stosowane przez uczestników (baty i cienkie zestawy) nie wytrzymywały holu większych okazów ryb. W tych warunkach uzyskane wyniki były na bardzo wysokim poziomie.

11-letni Piotr Piwowarczyk reprezentujący Okręg Bielsko-Biała uzyskał najlepszy wynik zawodów 8.010pkt. Za ten wyczyn odebrał 1,5 metrowy puchar ufundowany przez firmę NIKE TROFEA z Bielska-Białej. Firma ta ufundowała również wszystkie medale oraz gadżety.

Na uroczystym wręczaniu pucharów, medali i nagród obecni byli zaproszeni Goście.
Urząd Miasta Skoczowa reprezentowali: Wiceburmistrz Andrzej Dubnicki, Wydział Promocji Miasta Pani Dominika Rychły.
Zarząd Główny PZW: Wojciech Duraj, Radę Młodzieży Zarządu Głównego PZW - Roman Łysiak, któremu zawdzięczamy zgromadzenie ośmiu okręgów i dziesięć drużyn, bo był jednym z największych propagatorów tej imprezy, Grzegorz Rutkowski - Koordynator Strefowy Rady Młodzieży, Stanisław Sternal - Wiceprezes ZO Bielsko-Biała ds Sportu, Tadeusz Glos - Prezes Koła Pogórze Beskid, Czesław Oboza - Prezes koła Kęty.

Fundatorem 29 nagród o wartości 1.500zł była Rada ds. Młodzieży.
Pozostali sponsorzy Olimpiady to: Fishing Mart Bielsko-Biała, Decathlon, Jerzy i Wojciech Małysz, firma ANDLER Janusza Matusiaka, sklep wędkarski Viktoria z Tarnowa.
Wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do znacznego uatrakcyjnienia puli nagród serdecznie dziękujemy.
Chcemy serdecznie podziękować również grupie, której na co dzień niby nie widać. To wszyscy Koledzy z kół pomagający przy tej imprezie, przygotowujący brzegi łowisk, posiłki itp, to dzięki nim wszystko toczyło się sprawnie i gładko.
Gratulujemy zwycięzcom, ale również wszystkim pozostałym uczestnikom Olimpiady.

Zwieńczeniem Olimpiady był wspólny organizatorów i uczestników posiłek przy grilu. Wieść gminna niesie, że smak grilowanej kiełbasy i golonki przejdzie do historii tej imprezy.

Wyniki w skrócie:
Indywidualnie
Kadeci U12
(w protokole U25):
1. Słowik Igor - Wrocław - 4.965pkt
2. Matysiak Przemysław - Poznań - 3.945pkt
3. Frask Oliwier - Bielsko-Biała 1 - 3.070pkt

Kadeci U14 (w protokole U20)
1. Piwowarczyk Piotr - Bielsko-Biała 1 - 8.010pkt
2. Bożek Gabriel - Bielsko-Biała 2 - 3.995pkt
3. Dercz Dominik - Katowice 1 - 3.800pkt

Kadeci U16 (w protokole U15)
1. Kubat Szymon - Zielona Góra - 3.485pkt
2. Wrzeszcz Dawid - Bielsko-Biała 1 - 3.165pkt
3. Kapuśniak Wiktor - Katowice 1 - 2.670pkt

Drużynowo
1. Bielsko-Biała 1 - 6pkt (14.245g)

2. Zielona Góra - 11.5pkt (8.760g)
3. Katowice 1 - 12.5pkt (8.360g)

Pełne i szczegółowe wyniki całych zawodów w załączniku poniżej.

Pliki do pobrania